Gruntowne sprzątanie urządza się na ogół kilka razy do roku. Nie oznacza to jednak, że przez większą część czasu musisz żyć w mieszkaniu owładniętym bałaganem! Poniżej lista pięciu czynności, które – systematycznie wykonywane – pozwolą Ci utrzymać nienaganny porządek.

Pozbądź się kłaków

Pies czy kot to wspaniali przyjaciele – zawsze, kiedy masz chandrę, możesz się przytulić do swoich czworonożnych futrzaków. Posiadanie zwierzaka wiąże się jednak z nieustanną obecnością sierści na meblach oraz ubraniach – szczególnie tych, które obite są tapicerką. Inni psiarze i kociarze na pewno doskonale zrozumieją, że Twoja kanapa jest „owłosiona”, jednak trzeba przyznać, że wygląda to niezbyt estetycznie. Przy użyciu specjalnej rolki lub odkurzacza z odpowiednią nakładką szybko usuniesz sierść.

Pranie to nie ekspozycja!

Jak często robisz pranie? Jeśli zdarza Ci się urządzać drobną przepierkę codziennie, pamiętaj, by nie zostawiać suchych ubrań na suszarce – każdego dnia należy je zdjąć i odłożyć do odpowiedniej szafy lub szuflady. Oczywiście uprzednio starannie składając!

Stół godny królów

Stołu używamy w wielu różnych celach – jemy przy nim posiłki, sączymy kawę oraz spędzamy długie godziny przed służbowym laptopem. Dlatego właśnie w tym miejscu często gromadzą się zanieczyszczenia. Dodatkowo, jako że w wielu mieszkaniach stół znajduje się w centrum pokoju, jest on nieustannie „na widoku”, a gdy jest zastawiony kubkami i zabałaganiony – sprawia, że całe mieszkanie wydaje się nieuporządkowane. Każdego dnia warto więc zdjąć z niego wszystkie niepotrzebne przedmioty i przetrzeć blat miękką ściereczką.

Jak sobie pościelesz, tak masz w domu

Niewiele rzeczy wygląda w domu równie niechlujnie, jak nieposłane łóżko. Koniecznie trzeba sobie zatem wyrobić nawyk ścielenia go rano. Poświęć zatem kila minut na równe ułożenie poduszek, wyrównanie prześcieradła oraz przetrzepanie pościeli. Na tak przygotowane łóżko o wiele przyjemniej się… pada po ciężkim dniu w pracy!

Zacieranie śladów jedzenia

… tych, które znajdują się na talerzach i akcesoriach kuchennych. Brudne naczynia nie tylko okropnie wyglądają w zlewie, ale również wydzielają nieprzyjemny zapach i sprzyjają namnażaniu się bakterii w całym mieszkaniu. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem zmywarki – pamiętaj, że znajdujące się w niej naczynia o wiele trudniej domyć, gdy brud zaschnie. Zmywanie – czy to ręczne, czy z użyciem technologii – powinno stać się więc codziennym rytuałem pani i pana domu. Do zmywania warto stosować dobrej jakości środki myjące. My proponujemy markę General Fresh

zielone-owoce_1829_285x285

W czystym mieszkaniu o wiele lepiej się funkcjonuje –  i to zarówno domownikom, jak i zaproszonym gościom. Dzięki wymienionym powyżej drobnym czynnościom będziesz mieć wrażenie, że… porządek utrzymuje się sam!