Rozświetl swoją cerę

cera

Kobiety z ogromną przyjemnością prezentują piękną i zdrową cerę. Oczywiście to idealnie dobrany makijaż pomaga taki efekt osiągnąć – możemy między innymi ukryć pewne niedoskonałości. Wyjątkowo pięknie wygląda cera rozświetlona i promienna. Jak taki efekt można osiągnąć?

Cera będzie piękna i rozświetlona, jeżeli właściwie o nią zadbamy. Pierwszym krokiem w pielęgnacji będzie wykonanie peelingu, który dostosowany musi być do rodzaju naszej skóry. Peeling pomaga pozbyć się wysuszonego i zniszczonego naskórka, nadaje cerze gładkości i jednolitego kolorytu. Poza tym taka cera wygląda również naturalniej. Po wykonaniu peelingu skórę trzeba odpowiednio nawilżyć kremem, który również powinien być dobrany pod kątem potrzeb naszej skóry.

Dopiero po takich zabiegach pielęgnacyjnych można wykonać makijaż. Bardzo ważne jest, by wybrać do niego odpowiednie kosmetyki. Najpierw potrzebny będzie podkład, który odpowiednio nawilży skórę, ale przede wszystkim wyrówna jej koloryt. Już sam fluid powinien mieć właściwości nawilżające. Jeżeli mamy problem ze zmarszczkami lub przebarwieniami, warto wybrać też wygładzającą bazę pod podkład.

Poza tym trzeba też sięgnąć po puder, który również powinien mieć rozświetlające właściwości. Puder zmiękczy również rysy twarzy i wygładzi skórę. Ważne jest jednak, by nie nakładać go na skórę za dużo. Musimy zadbać o to, by wyglądała ona naturalnie. Kiedy do wykonania makijażu użyjemy profesjonalnych kosmetyków uzyskamy lepszy efekt, a makijaż będzie się tez dłużej utrzymywał na skórze.