Sposoby na trwały makijaż

makijaż

Makijaż ma być wyjątkową ozdobą kobiety. Dzięki niemu można ukryć wszelkie niedoskonałości cery i wyeksponować zalety urody. Aby jednak makijaż spełnił tą funkcję w pełni, musi być on trwały. Ważne jest, by po chwili nie zaczął się zmazywać oraz by na twarzy nie pojawiały się nieestetyczne plamy. Jak wykonać taki makijaż?

Bardzo ważne jest to, w jakiej kondycji jest nasza skóra. Makijaż bardzo długo utrzymuje się na cerze suchej oraz normalnej. Krócej będzie się trzymał na cerze tłustej oraz mieszanej. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o stan skóry i właściwie ją pielęgnować.

Poza tym makijaż należy wykonać w odpowiedni sposób. Od czego zacząć? Na samym początku należy na skórę nałożyć odpowiedni krem – dopasowany do jej potrzeb i poczekać aż porządnie się wchłonie. Następnie należałoby na skórę nałożyć bazę pod makijaż, która przedłuża trwałość makijażu oraz ułatwia rozprowadzanie poszczególnych kosmetyków. Do wyboru mamy wiele różnych baz – w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Kolejny krok to nałożenie podkładu, który najlepiej w skórę wklepać. Przebarwienia i niedoskonałości przykrywamy korektorem przeznaczonym do poszczególnych miejsc. Na koniec makijaż trzeba wykończyć pudrem. Jeżeli chcemy mieć pewność, że makijaż będzie trwały, możemy użyć dodatkowo specjalnego sprayu. Nie tylko utrwali makijaż, ale również nada cerze blasku i wyostrzy kolory.

Kiedy wykonamy makijaż w taki sposób, możemy mieć pewność, że będzie on trwały i z pewnością podkreśla naszą urodę.