Czym najskuteczniej zmyć makijaż ?

demakijaż

Bardzo dużą wagę przykładamy do wykonania makijażu. Poświęcamy temu czas i wybieramy najlepsze kosmetyki. A czy tak samo istotny jest dla nas demakijaż? Tak naprawdę jest on podstawą pielęgnacji cery.

Demakijaż nie tylko ma na celu usunięcie makijażu. Dzięki niemu zmywany też ze skóry wszelkie zanieczyszczenia. Nie chcemy jednak przy tym podrażniać skóry ani naruszać bariery hydrolipidowej – jest to warstwa naskórka, która chroni skórę przed bakteriami, promieniowaniem słonecznym, wiatrem czy mrozem.

Dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiedni kosmetyk do demakijażu. Co należy brać pod uwagę? Na pewno musimy zastanowić się jaka jest nasza skóra. Inny produkt nadawać się będzie do skóry suchej, inny do mieszanej, tłustej czy normalnej. Musimy też wziąć pod uwagę to, czy nasza skóra ma skłonności do podrażnień i alergii. Nie warto też za bardzo eksperymentować – jeżeli znajdziemy dla siebie odpowiedni kosmetyk, korzystajmy z niego jak najdłużej. Poza tym możemy też wybierać różne rodzaje kosmetyków – żele, mleczka, pianki czy płyny.

Warto też wybierać kosmetyk, który będzie umożliwiał usunięcie całego makijażu, na przykład bez wcześniejszego zmywania makijażu oczu. A jak działa dobry kosmetyk do demakijażu? Nie może podrażniać skóry, nie powinien powodować uczucia ściągnięcia skóry, a jednocześnie powinien ją pielęgnować i nawilżać. Skóra po użyciu takiego produkty powinna wyglądać świeżo i być rozświetlona.

Na szczęście w sklepach z kosmetykami mamy tak duży wybór, że bez problemu znajdziemy odpowiedni produkt.