Biegajmy dla zdrowia!

jogging

Bieganie staje się coraz popularniejszym sportem. Na co dzień spotykamy wiele osób, które zdecydowały się na taką formę aktywności fizycznej. Warto zatem zastanowić się nad tym, co je do tego skłoniło?

Bieganie ma wiele zalet. Jest to sport, który nie wiąże się z żadnymi większymi, stałymi kosztami. Wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiednie buty i można biegać. Jest to też rodzaj sportu, który można dostosować do swoich możliwości i upodobań. Możemy biegać gdzie chcemy, ile chcemy i o której chcemy. Dzięki temu sprawia nam jeszcze więcej przyjemności. Biegać można samodzielnie – nie trzeba się oglądać na innych i ich mobilizować.

Bieganie ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. W czasie biegania produkują się endorfiny. Odczuwamy radość, satysfakcję, poprawia się nasze samopoczucie. Jest to idealne rozwiązanie na odstresowanie się i walkę z depresją.

Ale to nie wszystko. Bieganie pozwala też dbać o nasz organizm i utrzymywać dobrą kondycję. Wzmacniają się stawy i mięśnie, poprawia się wydolność naszego organizmu. Bieganie pozwala radzić sobie z bólem pleców i zapobiega osteoporozie. Jest to również sport, który ułatwia nam odchudzanie i utrzymywanie stałej wagi. Poprawia się metabolizm i organizm łatwiej spala nadmiar tłuszczu

Wzmacnia się również serce i usprawnia się krążenie. Osoby biegające obniżają ryzyko wystąpienia zawału, miażdżycy czy udaru mózgu. W ten sposób dotleniamy też nasz mózg, który zdecydowanie lepiej pracuje. Z całą pewnością można powiedzieć, że bieganie to samo zdrowie!