Każda firma, która wynajmuje pomieszczenia biurowe lub cały budynek. Im więcej zatrudnionych jest wtedy pracowników tym większe porządki muszą być przeprowadzane. Dlatego firmy takie zatrudniają zazwyczaj usługi porządkowe ( takie wywóz gruzu po remontach ), które dbają o to, aby do firmy nie wkradł się bałagan. Nie liczmy jednak, że taka firma zajmie się katalogowaniem naszych papierów, czy dokumentów.

Co wysprzątają?

Firma oferująca usługi porządkowe będzie codziennie sprzątać całe nasze biuro. Nie będziemy musieli się więc martwić o takie czynności jak wycieranie podłóg, czyszczenie wykładzin, mebli, schodów, korytarzy, czy okien. Jeśli naszemu pracownikowi rozleje się kawa to kałużą zajmie się pracownik firmy, która oferuje usługi porządkowe.

Tworzy się łańcuszek

Jeżeli powstaje nowa firma, na przykład w Łodzi, która wynajmuje pomieszczenia biurowe to musi zadbać również o ich czystość. Dlaczego? Ponieważ to nie są ich prywatne pomieszczenia. Oni je wyłącznie wynajmują i za wszelkie zniszczenia, jakie się w nich pojawią, odpowiada właściciel firmy. Dlatego zatrudnia się firmę sprzątającą, która zabiera jeden problem z głowy szefa. Po drugie, wynajmując usługi porządkowe, stwarzamy kolejne miejsca pracy. Firma sprzątająca musi zatrudnić większą liczbę pracowników, ponieważ zwiększa się im ilość obsługiwanych klientów. Z tych powodów staje się to tak opłacalne.