Wypożyczalnie samochodów. Gdzie i za ile?

samochód

Pomimo pokaźnego wachlarza usług, jakie posiadają firmy wynajmujące samochody – nie są to produkty modne i cenione wśród kierowców.
Wynika to po części z braku zapotrzebowania, bo kierowców z własnymi autami nieustannie przybywa i nie potrzebują oni czterech kół na kilka dni lecz na stałe.

Jest to też w ogromnej mierze wynikiem nieuwagi konsumentów, którzy wynajęcie samochodu kojarzą z ogromnym nakładem – nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, że można dzisiaj pożyczyć samochód za pięćdziesiąt złotych dziennie.
Są to naturalnie samochody o bardzo małych gabarytach i słabej mocy, ale tak niska cena wynajmu samochodu jest porównywalna do paru kursów taksówki.
Poza małymi samochodami, które nie są przeznaczone do przejeżdżania bardzo dalekich tras – możemy wypożyczyć większe, pojemniejsze samochody, na posiadanie których raczej nie możemy sobie pozwolić.
Największą popularnością cieszą się auta przemysłowe, które są w stanie przewozić ładunek do trzech i pół tony, czyli takie, które możemy prowadzić mając raptem prawo jazdy kategorii B.
Trzeba więc wiedzieć, że w razie potrzeby do naszej dyspozycji – każde spore miasto w Polsce ma wypożyczalnie samochodów, które możemy wypożyczyć od ręki bez konieczności wypełniania większych formalności.
Najmniej znaną możliwością tych firm jest jednak wypożyczanie samochodu w momencie, gdy będziemy uczestnikami szkodliwego zdarzenia drogowego a sprawca wypadku trwale unieruchomił nasz pojazd.
Wedl przepisów ubezpieczeniowych przysługuje nam wtedy prawo do wynajmu pojazdu, za który zapłaci ubezpieczyciel osoby ponoszącej odpowiedzialność za zderzenie.
Trzeba o tym pamiętać, gdyż niestety nie przypomną nam o tej szansie ani funkcjonariusze wydziału drogowego ani żaden ubezpieczyciel by nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z uznaniem odszkodowania.