Wybierz dla siebie najlepszą farbę do włosów

Wiele kobiet chętnie zmienia uczesanie i w ten sposób odświeża swój wygląd. Podobnie będzie działała zmiana koloru włosów. I coraz więcej kobiet rezygnuje z naturalnej barwy włosów. Chętnie eksperymentują one z różnymi odcieniami. Jednak wybór koloru farby do włosów nie może być przypadkowy. Musi odpowiadać różnym czynnikom, bo tylko wtedy będziemy dobrze w nim wyglądać.

Kolor włosów musi koniecznie pasować do naszej urody. Trzeba więc wziąć pod uwagę karnację czy oprawę oczu, ale również stan włosów i ich aktualną barwę.

Dla każdego typu urody sprawdzi się inny kolor. Kobiety o jasnej cerze powinny wybierać jasne odcienie – najlepiej blond. Kobiety o ciepłym odcieniu skóry mogą wybierać kolory kasztanowe i miedziane. Dla pań o złocistej karnacji odpowiednie będą ciepłe odcienie blondu i jasnego brązu.

Ważny jest też kolor oczu i oprawa oczu. Dla oczu szarych czy błękitnych najlepszy będzie miodowy blond lub też jasna czekolada. Przy ciemnych oczach warto wybierać ciemne odcienie farby. Kobiety o zielonych oczach najlepiej prezentować będą się w kolorze rudym. A co powiedzieć o oprawie oczu? Trzeba wybierać kolory naturalne. Zatem przy ciemnej oprawie oczu stawiamy na ciemne kolory, a przy jasnej – na jasne.

Warto też pamiętać o tym, że jasne włosy łagodzą rysy twarzy, a ciemne będą dodawać powagi i lat. Ciemne włosy uwypuklają też wszystkie niedoskonałości cery.

Wybór koloru farby nie jest zatem wcale taki łatwy. Najlepiej zatem udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego i skorzystać z pomocy. Fryzjerki z pewnością dobiorą najlepszy kolor i będzie się w nim świetnie wyglądać.