Tapeta w łazience ?

łazienka

W łazience najczęściej ściany pokrywa się płytkami. Mają one takie właściwości, które sprawiają, że idealnie nadają się do tego wnętrza. Jednak płytki to nie jedyna możliwość. Do łazienki można również wybrać tapetę. Ponieważ są one dostępne w ogromnej ilości wzorów i kolorów, pozwalają w łazience stworzyć niezwykły klimat. Ale jaką tapetę najlepiej wybrać do tego wnętrza?

Do łazienki potrzebne są tapety, które będą odporne na działanie wilgoci oraz czyszczenie. Dzięki temu dłużej zachowają swój urok i nie będą się niszczyć. Idealnym rozwiązaniem do łazienki są zatem tapety winylowe. Są wykonane z dwóch warstw – winylu oraz papieru. Dzięki temu są trwalsze i odporne między innymi na wilgoć, ale również na ścieranie, zarysowania czy czyszczenie. Co więcej, tapety ze spienionego winylu pozwalają zamaskować nierówności czy pęknięcia ścian.

Inną możliwością jest wybranie do łazienki tapet z włókna szklanego. Taka tapeta jest odporna na działanie wody, niezwykle wytrzymała na ścieranie oraz pomaga ukryć niedoskonałości ścian. Tapety z włókna szklanego mają jasną barwę, jednak można je malować i nadawać im dowolne kolory. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ten rodzaj tapety trudno jest usunąć, więc wiąże się z wyborem na wiele lat.

Liczy się oczywiście również wygląd tapety. Trzeba pamiętać o tym, by kolor oraz wzór pasował do ogólnej aranżacji łazienki. Poza tym tapetę można traktować jako element dekoracyjny, dlatego warto naprawdę odpowiednio przemyśleć jej wybór.