młody kierowca

Informacje dotyczące wypadków na polskich drogach wskazują, że sprawcami największej ilości jest młodzież. Według nich, prawko Gdynia daje im nieograniczone możliwości. Nie muszą stosować się do przepisów zamieszczonych w kodeksie drogowym. Brak przewidywania oraz myślenia doprowadza do poważnych kolizji. W ich wyniku niewinne osoby zostają poszkodowane, a niekiedy ponoszą śmierć. Co należałoby uczynić, by zmniejszyć ilość wypadków na polskich ulicach? Pytanie to zadają sobie nie tylko eksperci, ale także zwykli kierowcy. Przedstawiają oni naprawdę dobre pomysły.

Zmiany dotyczące szkolenia

Wśród licznego grona wymienianych rozwiązań znajduje się wydłużenie kursu na prawko Gdynia. Jak wiadomo szkolenie przyszłych kierowców trwa tylko sześćdziesiąt godzin. Sama jazda samochodem to nieznaczne trzydzieści godzin. Podczas tego czasu, mało który kursant ma szansę prowadzenia auta w trudnych warunkach atmosferycznych. Dłuższy czas szkolenia miałby na celu zmianę nastawienia przyszłych kierowców.

Łamanie zasad ruchu drogowego

Drugą kwestią jest system karania kierowców. W porównaniu do reszty państw europejskich jest on zbyt łagodny. Wyższe kary punktowe, jak i finansowe zapewne pohamowałyby części podróżujących przed łamaniem przepisów. Zwłaszcza, że za wykroczenia można by było stracić prawko Gdynia. Dokument ważny w kontekście pracy czy szkoły. Może za kilka lat doczekamy się rozsądnych zmian, które poprawią bezpieczeństwo na polskich drogach.