wakacje

Wybierasz się na wakacje? To świetnie! Jestem pewny, że zasługujesz na odpoczynek. Gdy już wybierzesz odpowiedni lokal i opłacisz bilety lotnicze, pamiętaj o tym, aby zabezpieczyć dom przed włamywaczami. Jak tego dokonać? Dowiesz się, czytając ten wpis.

ochrona

Gdy planujemy wakacje, zazwyczaj jesteśmy tym bardzo podekscytowani i opowiadamy wszystkim dookoła o naszych planach. Nie powinieneś tak robić. Im mniej osób wie, że wyjeżdżasz, tym lepiej. O wyjeździe poinformuj tylko te osoby, które powinny o tym wiedzieć. Nie wiesz czy w Twoim otoczeniu nie ma włamywacza, który tylko czeka na to, aż znikniesz na dłużej z domu. Zachowaj dyskrecję. Gdy będziesz już na swoich wymarzonych wakacjach, nie udostępniaj zdjęć z plaży. Informujesz w ten sposób wszystkich dookoła o tym, że nie ma Cię w domu. Już kilkukrotnie zdarzyło się, że gdy użytkownicy portalów społecznościowych poinformowali jawnie, że nie ma ich w mieszkaniu – po powrocie zastali wyważone drzwi i bałagan. Jeśli chcesz się pochwalić, zrób to… po powrocie z wakacji.

Nic tak nie zachęca włamywacza, jak pusta posesja. Poproś sąsiadów lub członka rodziny o wizyty kontrolne. W końcu ktoś musi podlewać kwiaty, gdy nie ma Cię w domu, prawda

Zamontuj alarm i monitoring (ochrona Warszawa) – rozwiązanie dość drogie, jednakże bardzo skuteczne. Włamywacze niechętnie wybierają domy, w których zamontowany jest alarm i monitoring.

Zostaw włączone światło – metoda stosowana od lat. Dzięki temu oszukasz potencjalnego włamywacza i pomyśli, że jesteś w domu!

Jeśli zastosujesz powyższe metody, najprawdopodobniej nikt nie wtargnie do Twojego mieszkania podczas Twojej nieobecności. Warto byłoby jednak zastanowić się także nad ubezpieczeniem mieszkania od tego typu zdarzeń. Dzięki temu, gdy taka sytuacja nastąpi – będziesz mógł wnioskować o odszkodowanie. Zachowaj zdrowy rozsądek i… Udanych wakacji!