pcb

Produkty wyprodukowane w Szwecji są synonimem prestiżu i wysokiej jakości. Nic dziwnego, że jest na nie popyt. Klienci są w stanie zapłacić więcej za produkty szwedzkie niż za zamienniki produkowane w innych krajach. W dzisiejszym artykule poruszę temat najlepiej sprzedających się produktów wyprodukowanych w Szwecji. Jak myślisz, które z nich mogę mieć na myśli?

 

Czy wiesz, czym są płytki PCB (Printed Circuit Board)? Są one obwodami drukowanymi. Wykonane są z materiału dielektrycznego i znajdują się na nich połączenia elektryczne (ścieżki) i punkty lutownicze (kontaktowe), które wykonane są z miedzi. Służą do montażu podzespołów elektronicznych i projektowane są indywidualnie pod wskazany układ. Płytkę pokrywa się warstwą miedzi i nanosi na nią odpowiedni wzór. Następnie poddaje się ją obróbce chemicznej. 

 

Jest ona podstawowym elementem takich urządzeń jak: monitory, telewizory, laptopy czy też radioodbiorniki. Może mieć jedną, dwie lub wiele warstw. Montaż podzespołów przebiega różnie w zależności od typu wykorzystywanego obwodu.

 

Dawniej były projektowane ręcznie. Dziś wykorzystuje się w tym celu specjalistyczne oprogramowanie (CAD).

 

Płytki PCB to jednak nie jedyne produkty szwedzkie, które dobrze się sprzedają. Należą do nich też: węgiel brunatny i kamienny, nasiona, orzechy, samochody osobowe oraz sprzęt fotograficzny i optyczny.

 

Szwedzi są pionierem w wielu dziedzinach. Ich produkty może nie są najtańsze, ale są dobrej jakości – dlatego też lubimy się w nie zaopatrywać.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obw%C3%B3d_drukowany