kino
Kino w dzisiejszych czasach to przede wszystkim komercja. Masowo puszczane filmy dla ogółu mające w głównej mierze zarobić jak największą ilość pieniędzy. Zupełnie innymi kanonami kieruje się kino alternatywne. To tworzone jest nie dla zdobycia funduszy lecz dla samej sztuki. Dla uwieńczenia i pokazania młodych, niedocenionych talentów. Aktorstwo młodego pokolenia dzieli się na dwie grupy. Pierwsza chce zdobyć sławę i popularność a druga traktuje swój zawód jako pasję bez której nie potrafi egzystować.

Różnice między kinem tradycyjnym, a alternatywnym

Oba rodzaje filmu mają swoje wady i zalety. Wadą kina tradycyjnego jest to, że produkcje w nim wyświetlane są wysokobudżetowe i inwestycje te muszą zwrócić się z nawiązką. Kino takie jest odwiedzane dla relaksu. Filmy które są w nim pokazywane rzadko kiedy skłaniają do przemyśleń. Zupełnie inaczej jest z kinem alternatywnym ,które traktowane jest przez widza jako sztuka. W produkcjach takich, także często poruszana jest tematyka problemów codziennych pospolitego Kowalskiego.

Który rodzaj kina wybrać?

W obydwu rodzajach produkcji filmowych, artysta sceniczny czyli aktor jest postacią pierwszoplanową. Warto jednak zaznaczyć, iż kategorie filmów się bardzo od siebie różnią. Kino alternatywne to przede wszystkim dokumenty.  Kino tradycyjne to sensacje, komedie i inne filmy oglądane dla rozrywki. Obydwa rodzaje kina mają swoich zwolenników i przeciwników, jednakże tak zawsze było i chyba już pozostanie.