Ile razy zastanawiałaś się, w których rajstopach będziesz wyglądać najlepiej? Jeśli nie jesteś fanką swoich nóg i uważasz, że wiele im brakuje do ideału, powinnaś wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby dopasować rajstopy do kształtu nóg i ich sylwetki. Rajstopy wzorzyste, a może gładkie?Modelujące, wyszczuplające, unoszące pośladki… co będzie dla Ciebie najlepsze, a czego unikać?

 

Jeśli Twoje nogi są krótkie i masywne zrezygnuj z jasnych i połyskujących rajstop. Unikaj też modeli w poziome wzoru lub z dużymi ozdobnymi deseniami. Zamiast nich postaw na matowe, gładkie i kryjące, najlepiej w ciemnych odcieniach. W połączeniu z czarnymi butami na wysokim obcasie, zyskasz kilkanaście centymetrów i optycznie stracisz kilka kilogramów. Przykładem takich rajstop jest model Rosalia 40 DEN od Gatty.

rajstopy

Kiedy chcesz wyglądać seksownie, możesz pokusić się o rajstopy z wyraźnie zaznaczonym z tyłu szwem lub cienkie pionowe paseczki. Takie wzory nie tylko rewelacyjnie wydłużają i wyszczuplają nogi, ale taż ładnie wydobywają proporcje. Aby uzyskać spektakularny efekt wyszczuplenia brzucha i ud, postaw na rajstopy modelujące sylwetkę od Gatty – Body Shaper. Co prawda, zakładanie ich jest dość trudne, ale efekt idealnie uformowanych krągłości i płaskiego brzucha na pewno jest wart chwili poświęcenia.

Kiedy Twoje nogi charakteryzują masywne, sportowo umięśnione łydki z pomocą przyjdą Ci matowe, czarne rajstopy. Najlepsze będą rajstopy wzorzyste z podłużną aplikacją na wysokości kostki. Unikaj poziomych deseni, dużych motywów zdobniczych i jasnych kolorów, bo te dodatkowo uwypuklają rozbudowane łydki.

Jeśli Twoim problemem jest brak seksownego wcięcia w kostce, ratuj się ażurowymi, nieregularnymi deseniami. Dzięki fantazyjnym esom-floresom odciągniesz uwagę od Twojego słabego punktu i stworzysz wrażenie zaznaczenia pęciny. W tym przypadku również wystrzegaj się połyskliwych rajstop w jasnych kolorach, a także ozdobników na linii kostki, bo te ją pogrubią.

Z kolei chude jak patyczki nogi najlepiej prezentują w jasnych i kolorowych, błyszczących, wzorzystych rajstopach. Bez obaw możesz wybierać modele w kratki, geometryczne desenie i kwiaty. Optycznie pogrubisz nogi w rajstopach w poziome pasy, na przykład tych od Gabrielli – model nazywa się Emma. (https://missisleepy.pl/pl/p/Gabriella-Rajstopy-Emma/8755 )

I pamiętaj – jesteś piękna i Twoje nogi również! Jedyne, czego może im brakować to… idealne rajstopy, ale teraz już wiesz, jakich i gdzie (https://missisleepy.pl/rajstopy) szukać 🙂