Obecna sytuacja na rynku krajowym oraz światowym, sprawiła, iż wzrastają ceny większości dostępnych towarów. Owa podwyżka wartości produktów, omija jednak rynek odzieżowy. Mimo to, nieznaczny wzrost cen bawełny, sprawił, iż tekstylia hotelowe, takie jak ręczniki, obrusy, pościele czy nawet kapcie zdrożały. Sektor tekstylny na bieżąco weryfikuje dane, tak aby ceny były jak najbardziej dostosowane do potrzeb odbiorców. Jednak już ceny nadruków wykonywanych metodą sitodruku utrzymują niskie ceny.

Klienci
Zapotrzebowanie na artykuły włókiennicze, nieustannie rośnie. Rozwój przemysłu hotelarskiego oraz budowa nowych kompleksów wypoczynkowych, sprawiają, iż producenci nieustannie prześcigają się w nowych pomysłach oraz wzorach. Branża ta, jest zapełniona fabrykantami, którzy swoimi pomysłami pragną zyskać nowych klientów. Większość z nich sięga po sitodruk, czyli trwałą metodę nadruku na tkaninach, drewnie czy plastiku.
Targi
Rokrocznie od kilku lat w Polsce odbywają się Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli (między innymi w Krakowie – organizowane przez HoReCa, czy też w Warszawie). W jednym miejscu, na ogromnej powierzchni spotykają się zarówno dostawcy produktów, jak i chętni klienci. Targi te są bogatym źródłem pomysłów na modernizację oraz rozbudowę obiektów noclegowych.