Ciepłe wnętrze

wnętrza

W aranżacji wnętrz królują style nowoczesny, minimalistyczny oraz skandynawski. Wielu osobom kojarzą się one z chłodnymi, a czasem wręcz surowymi wnętrzami. Tymczasem chcemy przebywać w pomieszczeniach ciepłych, przytulnych i bardziej rodzinnych. Co zatem można zrobić, by wnętrza swojego domu ocieplić? Jest na to kilka sposobów.

Na charakter aranżacji wpływa między innymi wykończenie. Aby wnętrza były cieplejsze, należy dobierać do nich ciepłe oraz pastelowe kolory. Można to robić zgodnie ze swoimi upodobaniami. Pięknie będzie się prezentować wnętrze całe w delikatnych pastelach, ale bardzo efektownie wyglądać będzie również jedna ze ścian pomalowana na ciepły, żywy kolor. Takie wnętrza nie tylko staną się cieplejsze, ale też bardziej radosne i energetyczne. Poza tym warto również stawiać na wzory, które podkreślają przytulny klimat we wnętrzach.

Niezwykle istotne jest również to, jakie materiały wybierzemy do aranżacji. Wnętrza będą cieplejsze i przytulniejsze, gdy pojawi się w nich drewno oraz wiklina. Drewno można zastosować jako element wykończenia podłóg, wybierając meble z drewna lub drewniane akcesoria. Wnętrza będą również przytulne, gdy pojawią się w nich miękkie, ozdobne poduchy, narzuty, zasłonki czy firanki.

Dużo cieplej wyglądają również pomieszczenia, w których na podłogach znajdują się dywany. Najlepiej wybierać te z miękkich materiałów, w ciepłych kolorach i wzorach. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, by poszczególne element aranżacji pasowały do siebie, gdyż tylko wtedy wnętrze będzie wyglądało estetycznie.