Wyniki ligi holenderskiej

piłka nożna

Dziewiętnasta kolejka wznowiła rozgrywki w lidze holenderskiej. Niestety nie była to szczęśliwa runda dla aktualnego lidera – PSV Eindhoven. Straciło on punkty w starciu z PEC Zwolle. Znakomita seria przez piłkarzy z Eindhoven zapowiadała, że ekipa Zwolle nie ma co szukać nawet jednego punktu. Jak się jednak okazało wygrała pewnie 3:1 i to jeszcze na terenie przeciwnika. Porażka ta sprawiła, że w lidze holenderskiej pojawił się nowy lider. Twente Enschede z dorobkiem czterdziestu jeden punktów przewodzi w tabeli. Zaś PSV i Ajax tracą do niego jeden punkt.

Piłkarski pojedynek na szczycie

Hitowym starciem dziewiętnastej kolejki miał być mecz pomiędzy Ajaxem Amsterdam a Feyenoordem Roterdam. Oba zespoły wygraną miały szansę zbliżenia się do pierwszego miejsca. Kto tę sytuację wykorzystał? Otóż Ajax. Wygrał pewnie 3:0. Kibice kupujący bilety i przewozy do Holandii nie musieli długo czekać na pierwszego gola. Padł on już w siódmej minucie. Strzelcem został Viktor Fischer. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na piec minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Zaś w sześćdziesiątej drugiej minucie wynik na 3:0 ustalił Christian Eriksen. Planów Ajaxu nie pokrzyżowała nawet czerwona kartka dla Ricardo van Rhijna. Ajax dzięki trzem punktom przesunął się na trzecią pozycję. Strata do Twente jest wręcz znikoma – jedno ,,oczko”. Zapewne kibice będą chcieli śledzić z trybun następne rywalizacje tych drużyn. Zwłaszcza, że zdaniem wielu obserwatorów są to potencjalni Mistrzowie Holandii. Jeśli i my chcemy zobaczyć spotkania ligi holenderskiej musimy zarezerwować bilety oraz przewozy do Holandii.