Jak wyjątkowo ozdobić ściany?

ściana

Pokój dziecięcy to naprawdę wyjątkowe miejsce. Ma ono sprzyjać rozwojowi dziecka. Jednocześnie musi być wygodne i praktyczne. Rodzice stawiają na różne rozwiązania. Często pokoje dziecięce są bardzo kolorowe i pełne zabawek. Czasem ma się wrażenie, że panuje w nich totalny chaos. Można kierować się też zasadą, że pokój dla chłopca będzie niebieski, pokój dla dziewczynki – różowy. Na pewno jest to wnętrze, które daje spore możliwości, również w kwestii doboru dekoracji. Niektórzy rodzice postanawiają jednak trochę zmienić podejście. Pokój dziecięcy może łamać te standardy – może panować w nim harmonia, prostota i geometria. Taki efekt osiągniemy wybierając odpowiednie ozdoby ścienne.

źródło: domhobby.pl

Ciekawym rozwiązaniem są tapety w bardzo proste, najczęściej geometryczne wzory. Łączą w sobie tylko kilka delikatnych kolorów, dzięki czemu jeszcze powiększają przestrzeń. Są w pokoju tłem dla innych elementów. Dzięki temu udaje się tworzyć wnętrza bardzo uporządkowane, logiczne i przejrzyste.

źródło: domhobby.pl

Coraz większą popularnością cieszą się też murale. Będą do wydruki, które przypominają fototapetę, a inspirowane są rysunkami wykonanymi przez dzieci. Z tego względu są bardzo proste i przyjemne. Będą ciekawym motywem w pokoju dziecięcym, który odda zainteresowania dziecka.

źródło: domhobby.pl

Ozdobą ścian będą również plakaty. Kiedy wybierzemy te proste w formie i kolorystyce, też wpłyniemy na harmonię wnętrza. Stworzymy w ten sposób pokój dla dziecka, który będzie klimatyczny i indywidualny.